Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Проект рішення № 43

                                                                                                                                                                        проект

 

 

 

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

 

ЧЕТВЕРТА СЕСІЯ ВОСЬМОГО СКЛИКАННЯ

 

 

РІШЕННЯ

 

від ______________ 2021 року                                                                                                                           № ___

 

 

 

Про звернення депутатів Фортечної районної у місті Кропивницькому ради восьмого скликання до Кабінету Міністрів України стосовно врегулювання проблемних питань  оновленого механізму отримання житлових субсидій

 

 

         Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, враховуючи нагальну необхідність врегулювання проблемних питань оновленого механізму отримання  житлових субсидій, районна рада

 

 

ВИРІШИЛА:

 

1. Погодити текст звернення депутатів Фортечної районної у місті Кропивницькому  ради восьмого скликання до Кабінету Міністрів України стосовно врегулювання проблемних питань оновленого механізму отримання житлових субсидій (додається).

2. Доручити голові Фортечної районної у місті Кропивницькому ради надіслати зазначене звернення до Кабінету Міністрів України для відповідного реагування.

 

Голова районної у місті ради                Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ

 

 

 

Марина АБРАМОВА 24 32 60

 

ЗВЕРНЕННЯ

Депутатів Фортечної районної у місті Кропивницькому  ради восьмого скликання до Кабінету Міністрів України стосовно  врегулювання проблемних питань  оновленого механізму отримання житлових субсидій

 

         З 1 травня 2021 року Уряд запровадив по суті нову систему призначення  житлових субсидій. Запроваджено нові правила, згідно з якими, призначення житлової субсидії (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяв про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії.

Виникають проблемні питання щодо механізму подачі документів до органів соціального захисту населення. Так, зокрема, кожна родина, яка отримує субсидію, для її переоформлення повинна повторно особисто подати документи на перепризначення субсидій: заяву, декларацію про доходи і видатки.

Особливо недоречно це виглядає на тлі жорстких карантинних заходів у країні. Створюються черги, скупчення людей,  панує нервова атмосфера переоформлення субсидій в органах соціального захисту населення, місцевих органах влади.

Ще одним ударом для субсидіантів стало рішення Уряду  щодо скасування діяльності та повноважень комісій, утворених місцевими органами влади, щодо прийняття рішення про призначення житлових субсидій в окремих випадках за наявності умов, за яких така субсидія не призначається. Дані  комісії розглядали різні життєві ситуації претендентів на субсидії, винятки з правил та особливості кожної родини. Ліквідація комісій призведе до втрати права на отримання допомоги від держави значної кількості українців.

            Метою діяльності влади повинна бути допомога громадянам у непрості часи пандемії, підвищення цін, тарифів на житлово-комунальні послуги, газ та електрику для населення.

З огляду на вищевикладене, ми, депутати Кіровоградської обласної радої восьмого скликання вимагаємо від Кабінету Міністрів України негайно вжити заходи, а саме:

скасувати постанову Кабінету Міністрів України від 14 квітня          2021 року № 420 “Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” щодо нововведень в оформленні та призначенні субсидій;
         переоформити всім субсидіантам на новий термін належні їм субсидії в автоматичному режимі;   

відмовитися від подачі декларацій особисто субсидіантами, натомість здійснювати призначення субсидій, використовуючи бази даних органів державної влади, Пенсійного фонду України, Державної фіскальної служби України тощо;

повернути нормативи нарахування субсидій, які діяли в опалювальні періоди 2016-2018 років;

внести на розгляд Верховної Ради України зміни до  Закону України “Про Державний  бюджет України на 2021 рік” щодо додаткового фінансування програми субсидій.

Сподіваємося на підтримку та взаєморозуміння.