Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Ідентифікація тварин – першочергова необхідність

Питання ідентифікації та реєстрації тварин є одним із пріоритетних завдань в роботі Кропивницького районного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області та Кропивницької районної державної лікарні ветеринарної медицини. Так, спеціалісти ветлікарні здійснюють ідентифікацію тварин в особистих селянських господарствах району відповідно до вимог Закону України «Про ідентифікацію та реєстрацію тварин».

Зокрема в 2023 році в Кропивницькому районі проідентифіковано 896 голів великої рогатої худоби, 543 голови дрібної рогатої худоби, 5 583 голови свиней. А з початку поточного року – 492 голови великої рогатої худоби, 1 131 голову дрібної рогатої худоби, 1 434 голови свиней.

Господарі знають, що якщо їх тварина ідентифікована, то вони можуть вільно реалізовувати і тварин, і продукцію від них. Спеціалісти лікарні під час ідентифікації тварин консультують власників стосовно утримання, годівлі, переміщення тварин тощо. Також, господарям пояснюють, що у випадку купівлі ідентифікованої тварини вони можуть бути впевнені стосовно проведених ветеринарних обробок, епізоотичного благополуччя території походження тварини тощо.

Спеціалістами управління та лікарні проводиться широка інформаційна кампанія щодо необхідності проведення ідентифікації та реєстрації тварин. Також з початку 2024 року спеціалісти управління взяли участь у 15 спільних нарадах з представниками органів місцевого самоврядування та господарств.

Нагадаємо, що згідно зі статтею 107 2 Кодексу України про адміністративні правопорушення за відмову від ідентифікації і реєстрації тварин передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу: на громадян – від трьох до п’яти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, на фізичних осіб – підприємців та уповноважених осіб – від п’яти до десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Так, у Кропивницькому районі за 10 місяців 2023 року за порушення вимог щодо ідентифікації та реєстрації тварин притягнуто до відповідальності 39 осіб на загальну суму 2431 грн, а у 2024 році – 7 осіб на загальну суму 357 грн.

Щодо переваг ідентифікації тварин для власників можна виділити можливість отримати дотацію від держави на утримання та розведення тварин, яка цьогоріч планується на рівні:

  • 7 тисяч гривень на одну корову – в разі утримання від 3 до 100 корів;
  • 2 тисячі гривень на одну особину – за вирощування від 5 до 500 голів кіз та овець.

Кропивницьке районне управління

Головного управління Держпродспоживслужби

в Кіровоградській області