Рішення №96
У К Р А Ї Н А
ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДИ
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
від 20 жовтня 2020 року № 96
Про стан соціального захисту
громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи, та соціального
забезпечення учасників АТО/ООС
Фортечного району міста Кропивницького,
за дев’ять місяців 2020 року
Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Віктора ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціального забезпечення учасників АТО/ООС Фортечного району міста Кропивницького, виконавчого комітету районної у місті ради
В И Р І Ш И В :
1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету Віктора ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та соціального забезпечення учасників АТО/ООС Фортечного району міста Кропивницького, за дев’ять місяців 2020 року взяти до уваги.
2. Роботу відділу з питань обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управління соціального захисту населення виконавчого комітету за дев’ять місяців 2020 року визнати задовільною.
Заступник голови районної у місті ради Ірина ЖАРОВА
Наталія ФЕДОРОВА 37 03 97
ІНФОРМАЦІЯ
про стан соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок
Чорнобильської катастрофи, та соціального забезпечення учасників АТО/ООС Фортечного району міста Кропивницького,
за дев’ять місяців 2020 року
Відділ з питань обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, є складовою частиною управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради (далі-управління).
Основні завдання відділу – захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та вирішення пов`язаних з цим проблем соціального характеру, а також здійснення соціального забезпечення постраждалих учасників антитерористичної операції та постраждалих учасників Революції Гідності (далі –учасники АТО).
Станом на 01 жовтня 2020 року на обліку в управлінні перебуває 1438 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, а саме:
категорія 1 – 296 осіб;
категорія 2 – 598 осіб;
категорія 3 – 213 осіб;
категорія 4 – 23 особи;
вдови – 165 осіб;
діти – 143 особи, з них: одна дитина з інвалідністю, інвалідність, якої пов`язана з наслідками Чорнобильської катастрофи, дві дитини з інвалідністю загального захворювання, вісім дітей-напівсиріт.
Відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», постанови Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року № 936 «Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання програм, пов’язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з початку поточного року, управлінням виплачено компенсацій та допомог на загальну суму 2574181,27 грн., з них:
виплата та надання додаткових відпусток на суму 291164,21 грн.;
компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безоплатне харчування дітей на суму 2096,01 грн. (одна дитина з інвалідністю – розмір виплати 380,00 грн. на місяць);
щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування на суму 2169554,05 грн.;
компенсація за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомога на оздоровлення у разі звільнення з роботи на суму 111367,00 грн.
За звітний період за рахунок коштів обласного бюджету на медичне обслуговування громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, управлінням відшкодовано коштів на безплатне придбання ліків за рецептами лікарів та безплатне позачергове зубопротезування в загальній сумі 316584,00 грн.
2
Щорічне оздоровлення здійснюється відповідно до Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та в порядку, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 року № 854 «Деякі питання санаторно-курортного лікування та відпочинку громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Відповідно до поданих заяв потреба в оздоровленні громадян, віднесених до 1 категорії осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2020 році склала 119 осіб. Для санаторно-курортного лікування громадян зазначеної категорії з державного бюджету виділено кошти в загальній сумі 400300,00 грн. З початку поточного року оздоровлено 41 особу. Санаторно-курортним закладам відшкодовано коштів на загальну суму 315659,00 грн. Грошову компенсацію замість путівки отримали 23 особи на загальну суму 13179,00 грн.
За рахунок коштів обласного бюджету до 34-х роковин Чорнобильської катастрофи, надано одноразову матеріальну допомогу дітям з інвалідністю загального захворювання, дітям з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з наслідками аварії на Чорнобильській АЕС, дітям-напівсиротам, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році І та ІІ групи інвалідності, віднесених до 1 категорії, на загальну суму 148000,00 грн.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції, осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, та постраждалих учасників Революції Гідності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 179 (зі змінами), на обліку в управлінні соціального захисту населення виконавчого комітету перебуває 84 учасники антитерористичної операції для забезпечення послугами із професійної адаптації. З початку поточного року 27 осіб отримали професію водія автотранспортних засобів на загальну суму 155153,02 грн.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті на забезпечення постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях санаторно-курортним лікуванням, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31 березня 2015 року № 200 (зі змінами), на обліку в управлінні перебуває 42 особи зазначеної категорії громадян. З початку поточного року санаторно-курортним лікуванням забезпечено 4 (чотири) учасники антитерористичної операції на загальну суму 45054,00 грн.
Відповідно до Порядку проведення психологічної реабілітації постраждалих учасників Революції Гідності, учасників антитерористичної операції та осіб, які здійснювали заходи із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у
3
Донецькій та Луганській областях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2017 року № 1057 (зі змінами), з початку поточного року психологічну реабілітацію отримали 9 (дев’ять) учасників АТО на загальну суму 103761,00 грн.
З метою реалізації положень обласної комплексної програми соціальної підтримки учасників АТО, Операції об’єднаних сил, членів їх сімей, сімей загиблих учасників АТО, Операції об’єднаних сил, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України та вшанування пам’яті загиблих на 2014-2020 роки, затвердженої рішенням Кіровоградської обласної ради від 19 вересня 2014 року № 650 (в редакції рішення Кіровоградської обласної ради від 21 вересня 2018 року № 538), з початку поточного року санаторно-курортним лікуванням забезпечено 2 (два) учасники антитерористичної операції на загальну суму 21978,00 грн.
На виконання Порядку надання послуг із сімейного відпочинку учасників АТО, операції Об’єднаних сил, членам сімей загиблих учасників АТО, операції Об’єднаних сил, постраждалим учасникам Революції Гідності, учасникам-добровольцям та членам їх сімей, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 05 березня 2019 року № 444-р, на обліку в управлінні перебуває 153 учасники АТО та 243 членів їх сімей (у т. ч. 113 дітей віком від 3 років), 18 членів сімей загиблих учасників АТО (у т. ч. 7 (сім) дітей віком від 3 років). З початку поточного року сімейним відпочинком забезпечено 53 сім’ї учасників АТО (у тому числі 42 дитини віком від 3 років) та 17 членів сімей загиблих учасників АТО (у тому числі чотири дитини віком від 3 років) на загальну суму 624400,00 грн.
На виконання постанов Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року № 719 "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей", від 28 березня 2018 року № 214 "Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей", від 18 квітня 2018 року №280 «Питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» у 2018 році районною комісією з питань розгляду заяв про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб при виконавчому комітеті Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, розглянуто 11 заяв від громадян стосовно призначення грошової компенсації для отримання житла. Усі вирішено позитивно, а саме: 4 (чотирьом) особам з інвалідністю внаслідок війни, 2 (двом) членам родин загиблих військовослужбовців, 3 (трьом) особам з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників бойових дій на території інших держав та 2 (двом) внутрішньо переміщеним особам призначено грошову компенсацію для придбання житла на загальну суму 10674985,01 грн. Загальна сума отриманих заявниками коштів
4
становить 8588248,95 грн. Усім іншим заявникам кошти будуть перераховані на їх спеціальні рахунки при надходженні з державного бюджету.
У 2019 році районною комісією розглянуто 8 (вісім) заяв від громадян стосовно призначення грошової компенсації для отримання житла. За заявами: 3 (трьом) особам з інвалідністю внаслідок війни, двом членам родин загиблих військовослужбовців та 3 (трьом) внутрішньо переміщеним особам компенсацію призначено на загальну суму 7004537,23 грн. Кошти будуть перераховані на спеціальні рахунки заявників при надходженні з державного бюджету.
З початку поточного року районною комісією розглянуто 3 (три) заяви на призначення грошової компенсації для отримання житла, за якими 1 (одній) особі з інвалідністю внаслідок війни та 2 (двом) членам родин загиблих військовослужбовців призначено компенсацію на загальну суму 3647939,23 грн. Кошти будуть перераховані на спеціальні рахунки заявників при надходженні з державного бюджету.
Начальник управління
соціального захисту населення
виконавчого комітету Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ