Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №57

 

У К Р А Ї Н А

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від «21» липня 2020 року                                                                 №57

 

Про результати роботи відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення  виконавчого комітету за І півріччя 2020 року

 

           Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету В. ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО про результати роботи відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету за І півріччя 2020 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

 

          1. Інформацію начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету В. ЗАКАБЛУКОВСЬКОГО про результати роботи відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету за І півріччя 2020 року взяти до уваги.

          2. Роботу відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету за І півріччя 2020 року визнати задовільною.

          3. Управлінню соціального захисту населення виконавчого комітету (ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ) продовжити реалізацію заходів, спрямованих на надання пільг, компенсацій та допомог ветеранам війни, особам з інвалідністю та похилого віку відповідно до чинного законодавства.

 

 

Голова районної у місті ради                                            Олександр КРИШКО

 

 

Людмила Діденко 37 12 57                                                 

 

 

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

 

про результати роботи відділу з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці управління соціального захисту населення виконавчого комітету за І півріччя 2020 року

 

          Відділ з питань обслуговування осіб з інвалідністю, ветеранів війни та праці є складовою частиною управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради.

Відділом виконуються наступні завдання:

          забезпечення окремих категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації, протезно-ортопедичними виробами, санаторно-курортними путівками;

          виплата компенсацій за невикористане санаторно-курортне лікування, за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування;

          надання матеріальної допомоги особам з інвалідністю, непрацюючим малозабезпеченим особам та іншим мешканцям Фортечного району;

          влаштування громадян району до інтернатних закладів;

          направлення дітей з інвалідністю до реабілітаційних установ;

          встановлення статусу ветеранам війни та праці, жертвам нацистських переслідувань, особам, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та видача/заміна відповідних посвідчень;

          наповнення необхідною інформацією Централізованого банку даних з проблем інвалідності, в межах наданих повноважень.

          У звітному періоді відділом проведено наступну роботу.

          Для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації на обліку у відділі перебуває 2375 осіб та 113 дітей з інвалідністю, які потребують реабілітаційних заходів.                

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня               2012 року № 321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14 березня           2018 року № 238), з початку 2020 року з підприємствами-надавачами послуг з виготовлення технічних та інших засобів реабілітації укладено                                 49 тристоронніх та 59 двосторонніх договорів на виготовлення технічних та інших засобів реабілітації та, згідно з чинним законодавством, здійснено їх оплату на загальну суму 2825603,11 грн. Технічними та іншими засобами реабілітації забезпечено 230 осіб з інвалідністю (у тому числі здійснено виплату грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації семи особам з інвалідністю по зору та слуху на загальну суму  22764,00 грн.).

          Згідно з чинним законодавством вилучено 22 технічних та інших засобів реабілітації, які передано до пункту прокату територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району                                   м. Кропивницького.

          Згідно з висновками індивідуальних програм реабілітації двох осіб з інвалідністю, які потребують реабілітаційних послуг, направлено до Державних реабілітаційних установ «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю «Мрія» та «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю».

          Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня                2019 року № 309, управлінням укладено дев’ять договорів на відшкодування вартості реабілітаційних заходів реабілітаційним установам на загальну суму 153075,00 грн. Реабілітаційними заходами забезпечено трьох дітей на загальну суму 43975,00 грн.

          На обліку для забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебуває  595 ветеранів війни, осіб з інвалідністю та осіб, на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

          Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах (у разі їх утворення (крім          м. Києва) рад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від                   22 лютого 2006 року № 187, та медичних рекомендацій трьох осіб з інвалідністю, двох ветеранів війни, одну особу, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та одного супроводжуючого особи з інвалідністю І групи забезпечено путівками до санаторно-курортних закладів системи Мінсоцполітики України.

          Відповідно до рішення Кіровоградської обласної ради від 19 травня           2017 року № 287 «Про затвердження обласної Програми санаторного оздоровлення деяких пільгових категорій громадян на 2017 – 2020  роки» та розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від         22 червня 2017 року № 294-р «Про затвердження Методичних рекомендацій щодо порядку забезпечення санаторним оздоровленням деяких пільгових категорій громадян» управлінню на придбання санаторно – курортних путівок у 2020 році з обласного бюджету виділено кошти у сумі 587354,00 грн. Для оздоровлення пільгових категорій населення в комунальному підприємстві «Знам’янська обласна бальнеологічна лікарня» Кіровоградської обласної ради придбано 64 путівки. Оздоровлення розпочинається у липні 2020 року.

          Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14 лютого          2007 року № 228 «Про порядок виплати  та розміри грошових компенсацій на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобілів та на транспортне обслуговування» здійснено компенсаційні виплати:

          на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля – 85 особам з інвалідністю на загальну суму 15667,96 грн., 

  на транспортне обслуговування – 133 особам з інвалідністю на загальну суму 32432,80 грн.

          Проведено 15 засідань комісії по наданню одноразової матеріальної допомоги особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, непрацюючим малозабезпеченим особам та іншим мешканцям Фортечного району.          Відповідно до Порядку виплати одноразової матеріальної допомоги непрацюючим малозабезпеченим особам, особам з інвалідністю та дітям з  інвалідністю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від            12 квітня 2017 року № 256, та Положення про порядок надання матеріальної допомоги окремим категоріям громадян на лікування, вирішення соціально – побутових проблем тощо, затвердженого рішенням Кіровоградської обласної ради від 18 листопада 2016 року № 182, надано матеріальну допомогу за рахунок коштів:

          державного бюджету – 59  особам з на загальну суму 48481,12 грн.                  (розмір – 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (819,00 грн.);

          обласного бюджету – 47 особам на загальну суму 226263,25 грн. (розмір допомоги визначається особисто депутатом обласної ради).

          Відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні»  встановлено статуси та видано відповідні посвідчення 50 особам. Листи талони на право одержання проїзних квитків безкоштовно або з 50% знижкою їх вартості видано 27 ветеранам війни.

Крім того відділом надаються обґрунтовані та кваліфіковані відповіді на звернення громадян, листи та запити установ, підприємств та організацій, компетентно виконуються контрольні документи.

          Робота спеціалістів відділу постійно скеровується на неухильне дотримання вимог законодавства України і виконання своїх повноважень на належному рівні.

 

 

 

Начальник управління соціального

захисту населення виконавчого

комітету                                                                Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ