Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №56

 

У К Р А Ї Н А

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У М. КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від «21» липня 2020 року                                                   № 56

 

Про роботу зі зверненнями громадян

в апараті районної у місті ради та її

виконавчому комітеті, виконавчих

органах районної у місті ради

за І півріччя 2020 року

        

         Керуючись підпунктом 1 пункту «б» статті 38, статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про звернення громадян»,  Указом Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», заслухавши  інформацію завідувача загального відділу виконавчого комітету О.НОВАК про стан роботи зі зверненнями  громадян в апараті районної у місті ради та її виконавчому    комітеті,   виконавчих   органах    районної   у   місті   ради   за І півріччя 2020 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

 

         1. Інформацію завідувача загального відділу виконавчого комітету О.НОВАК про стан роботи зі зверненнями громадян в апараті районної у місті ради та її виконавчому комітеті, виконавчих органах районної у місті ради за І півріччя 2020 року взяти до уваги.

 

         2. Роботу зі зверненнями громадян визнати такою, що відповідає вимогам чинного законодавства України.

 

        

2

 

3.  Керівникам   виконавчих  органів  районної  у  місті  ради   постійно тримати  на   контролі   терміни   та   якість   розгляду   звернень    громадян

відповідно до чинного законодавства України.

 

 

 

 

 

Голова районної у місті ради                                         Олександр КРИШКО

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Олена Давидова 35 12 71

 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про роботу зі зверненнями громадян в апараті Фортечної  районної у                   м. Кропивницькому ради та її виконавчому комітеті, виконавчих органах Фортечної районної у м. Кропивницькому ради

за І півріччя 2020 року

 

         Робота зі зверненнями громадян в апараті Фортечної районної у                м. Кропивницькому ради та її виконавчому комітеті, виконавчих органах Фортечної районної у м. Кропивницькому ради протягом І півріччя 2020 року велася відповідно до вимог Закону України "Про звернення громадян", Указу Президента України від 07 лютого 2008 року № 109/2008 "Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування" та інших нормативно-правових актів, які регулюють роботу у цій сфері.

 

         Прийом громадян здійснювався систематично у встановлені дні та години, у зручний для громадян час. Графіки прийому керівництвом районної у місті ради доводено до відома громадян шляхом оприлюднення на дошках оголошень, розміщених у приміщеннях виконавчого комітету районної у місті ради та її виконавчих органах, і на офіційному сайті районної у місті ради.

        

        До виконавчих органів районної у місті ради за протягом звітного періоду надійшло 770 звернень, що у порівнянні з І півріччям 2019 року зменшилось на 124. Зменшення кількості звернень обумовлено налагодженою та відповідальною роботою управління соціального захисту населення та територіального центру соціального обслуговування населення (надання соціальних послуг).

 

         Серед тих громадян, які у своїх зверненнях зазначили свій соціальний стан, є: 27 дітей війни, 10 одиноких матерів, п’ять учасників  ліквідації наслідків  аварії  на  Чорнобильській   АЕС,  вісім  учасників  бойових дій,                  10 інвалідів ІІІ групи, шість інвалідів ІІ групи, три інваліди І групи, п’ять багатодітних сімей. Серед громадян переважають найменш захищені категорії населення, які потребують особливої уваги з боку органів влади щодо задоволення їх повсякденних запитів та життєвих проблем.

 

         За звітний період громадянами, які звернулись до апарату районної у  місті  ради та її виконавчого комітету, виконавчих органів районної у  місті ради, порушено 770 питань, а саме:

 

соціальний захист                                                                          – 660;

житлової політики                                                                          – 90;

2

 

діяльності органів місцевого самоврядування                                      – 10;

праці та заробітної плати                                                                    – 2;

інших                                                                                                      8 .

 

          Виконавчі органи районної у місті ради своєчасно вживають всебічні заходи для вирішення питань, порушених громадянами у своїх зверненнях.

 

При необхідності, питання вирішуються із залученням голів квартальних комітетів району, спеціалістів житлово-експлуатаційних організацій міської ради, відповідальних працівників управлінь і відділів Міської ради м. Кропивницького (за згодою).

 

         Працівники загального відділу виконавчого комітету районної у місті ради опрацьовують звернення громадян відповідно до Положення про порядок роботи зі зверненнями громадян та організації особистого прийому у виконавчому комітеті Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, яке затверджено рішенням виконавчого комітету 16 квітня 2019 року № 29.

 

На особистий прийом до голови районної у місті ради звернулось                 86 громадян, з них 53 – для вирішення питання щодо приєднання домоволодіння до меж квартального комітету Фортечного району. Ці питання було внесено на розгляд виконавчого комітету районної у місті ради та вирішено позитивно.

 

         На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня   2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей», у звітний період районною комісією з питань розгляду заяв про призначення грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення деяким категоріям осіб при виконавчому комітеті Фортечної районної у м. Кропивницькому ради, розглянуто три заяви від громадян стосовно призначення грошової компенсації для отримання житла. Всі вирішено позитивно.

 

          Звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення,- невідкладно, але не пізніше п’ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу встановлює необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. Остаточне  вирішення питань тримається на контролі. Розгляд таких  заяв ставиться на додатковий контроль, і тільки після їх вирішення заявник отримує остаточну відповідь, а звернення знімається з контролю.

3

 

         Слід зазначити, що  велика кількість звернень надійшла від найбільш вразливих верств населення: одиноких громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, сімей з дітьми, зокрема з дітьми з інвалідністю щодо забезпечення продуктовими наборами.  Розгляд цих звернень знаходився   на   особливому контролі, та, з метою запобігання поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, їх було вирішено оперативно та на  високому рівні. Так продуктовими наборами забезпечено 4 319 громадян.

 

         Одним з основних завдань виконавчого комітету районної у місті ради залишається своєчасне реагування на проблемні питання, порушені у зверненнях громадян, виявлення причин, що породжують їх надходження,

усунення наявних порушень і недоліків із заявлених питань та вжиття заходів щодо подальшого упередження скарг, а також реалізацію конституційних прав, свобод людини й громадянина.

 

 

 

 

 

Завідувач загального відділу

виконавчого комітету                                                              Ольга НОВАК