Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №53

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

 

ВИКОНАВИЙ КОМІТЕТ

Р І Ш Е Н Н Я 

 

 

 

від   16” червня 2020 року                                                                53

 

Про діяльність органів

самоорганізації населення

як складової частини

місцевого самоврядування

 

Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого комітету А.Тадеуш про діяльність органів самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

                                                                    

1.пІнформаціюп головного спеціаліста організаційного відділу виконавчого комітету А.Тадеуш про діяльність органів самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування взяти до уваги.

 

          2. Головам  органів  самоорганізації   населення     квартальних комітетів Фортечного району м. Кропивницького:

 

активно залучати мешканців до вирішення питань місцевого значення, належного дотримання Правил благоустрою міста Кропивницького;

 

постійно вживати заходів щодо залучення мешканців до робіт по благоустрою та санітарному очищенню території у приватному секторі;

 

проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями приватної забудови щодо недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, своєчасної оплати послуги по вивезенню твердих побутових відходів.

 

3. Організаційному  відділу   виконавчого  комітету  (Тадеуш) здійснювати подальше сприяння органам самоорганізації у реалізації їх повноважень.

 

2

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову районної у місті ради Кришка О.В.

 

 

 

 

Голова районної у місті ради                                  Олександр Кришко

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Анна Тадеуш  24 32 60

ІНФОРМАЦІЯ

про діяльність органів самоорганізації населення

як складової частини місцевого  самоврядування

 

          Органи самоорганізації населення є складовою частиною місцевого самоврядування, які діють на підставі Конституції України, Закону України „Про органи самоорганізації населення”, мають визначені повноваження, завдання та функції.

Однією з форм органів самоорганізації населення є квартальні комітети.

На території Фортечного району м. Кропивницького діють                            33 квартальні комітети. Кожен квартальний комітет представлено керівним складом квартального комітету на чолі з головою квартального комітету.

Голови квартальних комітетів на виконання повноважень, визначених Законом України „Про органи самоорганізації населення”, Положенням про квартальний комітет, залучають населення до проведення робіт                                  з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, скверів, обладнання дитячих і спортивних  майданчиків; надають допомогу громадянам похилого віку, одиноким, інвалідам, багатодітним сімям; сприяють правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку, підтримують зв’язок із дільничними інспекторами поліції, проводять спільний прийом громадян; надають необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовують вивчення населенням правил пожежної безпеки, ведуть облік громадян, які мешкають у межах території дії квартального комітету; видають довідки встановленого зразка, характеристики, а також інформацію стосовно їхньої діяльності.

Згідно з рішенням Фортечної районної у м. Кропивницькому ради від 05 червня 2014 року №211 „Про затвердження Положення про організаційний  відділ виконавчого комітету Кіровської районної у                м. Кіровограді ради” (зі змінами) заходи щодо сприяння у реалізації органами самоорганізації населення району власних повноважень, визначених чинним законодавством, здійснюються  організаційним відділом виконавчого комітету. 

Головами квартальних комітетів протягом звітного періоду постійно    (не менше 2-х разів на тиждень) проводиться прийом мешканців відповідних  квартальних комітетів, видаються довідки встановленого зразка до:                   ОКВП «Дніпро-Кіровоград», ТОВ «Газопостачальна компанія «Нафтогаз Україна» у м. Кропивницькому, ПрАТ «Кіровоградобленерго», Кропивницького  міського військового комісаріату, управління соціального захисту населення  виконавчого комітету Фортечної районної                                   у м. Кропивницькому ради тощо. На особистому прийомі голови квартальних комітетів ознайомлюють мешканців кварталів з інформаційними документами щодо соціальних питань, таких як:                    надання пільг пільговим категоріям населення, порядок призначення субсидій, зміна пенсійного забезпечення та інше. Голови квартальних комітетів особисто надають допомогу мешканцям приватного сектора у вирішенні соціальних проблем.

Засідання квартальних комітетів проводяться за потребою,  але не рідше одного разу на місяць, на яких обговорюються різноманітні питання, пов’язані з життєдіяльністю кварталів приватного сектору, в тому числі – наведення і підтримка належного санітарного стану та благоустрою біля садиб, організація та проведення комунальних декад та місячників                          з благоустрою. Разом з працівниками спеціалізована інспекції Міської ради міста Кропивницького ведеться профілактична робота з мешканцями кварталів  щодо підтримання належного санітарного стану і благоустрою Фортечного району  м. Кропивницького.

У період з червня 2019  року по травень 2020 року  з  головами  квартальних   комітетів проведено 8 семінарів (у зв’язку з карантинними заходами, пов’язаними з протидією поширенню заварювання Covid-19, у березні, квітні та травні 2020 року семінари з головами квартальних комітетів не проводились). На семінарах розглядались різноманітні питання, що стосувалися роботи голів квартальних комітетів за участі представників управління ветеринарної медицини у м. Кропивницькому, державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України», Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області, сектора дільничних інспекторів Кропивницького відділу поліції Головного управління національної поліції в Кіровоградській області, відділення комплектування Кропивницького міського військового комісаріату, Організації ветеранів України м. Кропивницького, Державної фітосанітарної інспекції Кіровоградської області, Управління державної служби України                                          з надзвичайних ситуацій, спеціалізованої інспекції Міської ради                             міста Кропивницького, ТОВ  «Екостайл», управління містобудування та архітектури Міської ради міста Кропивницького та спеціалістів управління соціального захисту населення виконавчого  комітету районної у місті ради.

Організаційним відділом виконавчого комітету районної у місті ради підтримується щоденний зв’язок з головами квартальних комітетів щодо вивозу ТПВ, ремонту доріг, тротуарів, вуличного освітлення, водопровідних мереж, обрізки дерев та надаються заявки відповідним комунальним підприємствам щодо ліквідації порушень.

Завдяки тісній співпраці керівників органів самоорганізації населення          з депутатами місцевих рад на території квартальних комітетів №№ 1, 3, 4, 8, 12, 14, 20, 26, 29, 31,  було виконано грейдерування, ремонт доріг та відновлено освітлення на території квартальних комітетів №№ 1, 3, 8, 12, 20, 29, 30.

До того ж, за ініціативи органів самоорганізації населення на відповідних квартальних комітетах постійно проводяться святкові концерти та дитячі спортивні змагання (до березня 2020 року).

Також, за звітний період на території Фортечного району на підставі пропозицій, наданих головами квартальних комітетів, проведено виконання робіт з очищення, дезінфекції та ремонтів 17 колодязів громадського користування.

З метою покращення санітарного стану, естетичного вигляду і експлуатаційного стану елементів благоустрою, санітарного утримання території приватного сектора району, озеленення і зразкового утримання дворів, прибудинкових територій, вулиць  району, підвищення культури побуту території  міста відповідно до рішення Кіровоградської міської ради від 31 березня 2015 року № 4063 "Про міський огляд-конкурс на кращий благоустрій багатоквартирних будинків та будинків приватного сектора                  у м. Кіровограді"  у травні – липні 2019 року проводився щорічний                   огляд – конкурс на кращий благоустрій приватного сектора.

Голови квартальних комітетів Фортечного району надали свої пропозиції до комісії з проведення щорічного огляд-конкурсу, на підставі яких було визначено переможців у номінації «Кращий благоустрій будинків приватного сектора»:

за зайняте I місце К*** О** В** (будинок за адресою: вул. П**  ***)  отримав грошову винагороду у розмірі 4000,00 грн.,

за зайняте II місце Ч*** Л** М** (будинок за адресою: вул. Л**У**, ) отримала грошову винагороду у розмірі 3000,00 грн.,

за зайняте III місце Д*** С** К** (будинок за адресою: вул. ***) отримала грошову винагороду у розмірі                 2000,00 грн.,

заохочення у розмірі 600,00 грн. отримали десять мешканців Фортечного району м. Кропивницького.

 

У квітні 2020 року під час карантинних заходів, пов’язаних з недопущенням поширення захворювання Covid19, голови квартальних комітетів активно долучались до забезпечення найбільш вразливих верств населення продуктовими наборами. Всього силами працівників виконавчого комітету районної у місті ради та головами квартальних комітетів було роздано 1449 продуктових наборів серед мешканців приватного сектору Фортечного району.

 

З огляду на вище зазначене, можна дійти висновку, що діяльність органів самоорганізації населення – квартальних комітетів Фортечного району м. Кропивницького  – є важливою складовою становлення громадського суспільства, яка створює сприятливі умови для участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.

 

 

Головний спеціаліст

організаційно відділу

виконавчого комітету                                                             Анна Тадеуш