Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №46

 

 

У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

 

ВИКОНАВИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я 

 

 

від   «15» червня 2021 року                                                                № 46

 

Про діяльність органів

самоорганізації населення

як складової частини

місцевого самоврядування

 

Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію завідувача організаційного відділу виконавчого комітету  Абрамової М.О. про діяльність органів самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

                                                                    

1.пІнформаціюпзавідувача організаційногоааввідділу виконавчого комітету Абрамової М.О. про діяльність органів самоорганізації населення як складової частини місцевого самоврядування взяти до уваги.

 

          2. Головам  органів  самоорганізації   населення     квартальних комітетів Фортечного району м. Кропивницького:

 

активно залучати мешканців до вирішення питань місцевого значення, належного дотримання Правил благоустрою міста Кропивницького;

 

постійно вживати заходів щодо залучення мешканців до робіт по благоустрою та санітарному очищенню території у приватному секторі;

 

проводити роз’яснювальну роботу з мешканцями приватної забудови щодо недопущення утворення стихійних сміттєзвалищ, своєчасної оплати послуги по вивезенню твердих побутових відходів.

 

 

 

2

3. Організаційному  відділу   виконавчого  комітету  (Абрамова) здійснювати подальше сприяння органам самоорганізації у реалізації їх повноважень.

 

4. Контроль за виконанням цього рішення покласти на голову районної у місті ради Віктора Закаблуковського.

 

 

 

 

Голова районної у місті ради                        Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Марина Абрамова  24 32 60

ІНФОРМАЦІЯ

про діяльність органів самоорганізації населення

як складової частини місцевого  самоврядування

 

 

          Органи самоорганізації населення є складовою частиною місцевого самоврядування, які діють на підставі Конституції України, Закону України «Про органи самоорганізації населення», мають визначені повноваження, завдання та функції.

Однією з форм органів самоорганізації населення є квартальні комітети.

На території Фортечного району м. Кропивницького діють                            33 квартальні комітети. Кожен квартальний комітет представлено керівним складом квартального комітету на чолі з головою квартального комітету.

Голови квартальних комітетів на виконання повноважень, визначених Законом України «Про органи самоорганізації населення», Положенням про квартальний комітет, залучають населення до проведення робіт з благоустрою, озеленення та утримання в належному стані садиб, дворів, вулиць, скверів, обладнання дитячих і спортивних  майданчиків; надають допомогу громадянам похилого віку, одиноким, інвалідам, багатодітним сімям; сприяють правоохоронним органам у забезпеченні ними охорони громадського порядку, підтримують зв’язок із дільничними інспекторами міліції, проводять спільний прийом громадян; надають необхідну допомогу органам пожежного нагляду в здійсненні протипожежних заходів, організовують вивчення населенням правил пожежної безпеки, ведуть облік громадян, які мешкають у межах території дії квартального комітету; видають довідки встановленого зразка, характеристики, а також інформацію стосовно їхньої діяльності.

Згідно з рішенням Фортечної районної у м. Кропивницькому ради від 05 червня 2014 року № 211 «Про затвердження Положення про організаційний  відділ виконавчого комітету Кіровської районної у                м. Кіровограді ради» (зі змінами) заходи щодо сприяння у реалізації органами самоорганізації населення району власних повноважень, визначених чинним законодавством, здійснюються  організаційним відділом виконавчого комітету. 

Головами квартальних комітетів протягом звітного періоду постійно (не менше двох разів на тиждень) проводиться прийом мешканців відповідних  квартальних комітетів, видаються довідки встановленого зразка про фактично проживаючих осіб. На особистому прийомі голови квартальних комітетів ознайомлюють мешканців кварталів з інформаційними документами щодо соціальних питань, таких як: надання пільг пільговим категоріям населення, порядок призначення субсидій, зміна пенсійного забезпечення та інше. Голови квартальних комітетів особисто надають допомогу мешканцям приватного сектора у вирішенні соціальних проблем.

 

2

Засідання квартальних комітетів проводяться за потребою,  але не рідше одного разу на місяць, на яких обговорюються різноманітні питання, пов’язані з життєдіяльністю кварталів приватного сектору, в тому числі – наведення і підтримка належного санітарного стану та благоустрою біля садиб, організація та проведення комунальних декад та місячників з благоустрою. Разом з працівниками спеціалізована інспекції Кропивницької міської ради ведеться профілактична робота з мешканцями кварталів  щодо підтримання належного санітарного стану і благоустрою Фортечного району  м. Кропивницького.

Організаційним відділом виконавчого комітету районної у місті ради підтримується щоденний зв’язок з головами квартальних комітетів щодо вивозу ТПВ, ремонту доріг, тротуарів, вуличного освітлення, водопровідних мереж, обрізки дерев та надаються заявки відповідним комунальним підприємствам щодо ліквідації порушень.

Також, за звітний період на території Фортечного району на підставі пропозицій, наданих головами квартальних комітетів, проведено виконання робіт з очищення, дезінфекції та ремонту  одного колодязя громадського користування.

Одним із найбільш важливих напрямів роботи голів квартальних комітетів є наведення належного санітарного стану у приватному секторі.

З метою покращення санітарного стану, естетичного вигляду і експлуатаційного стану елементів благоустрою, санітарного утримання території приватного сектора району, озеленення і зразкового утримання дворів, прибудинкових територій, вулиць  району, підвищення культури побуту території  міста відповідно до рішення Кіровоградської міської ради від 31 березня 2015 року № 4063 «Про міський огляд-конкурс на кращий благоустрій багатоквартирних будинків та будинків приватного сектора у               м. Кіровограді»  у травні – липні 2020 року проводився щорічний огляд – конкурс на кращий благоустрій приватного сектора.

Голови квартальних комітетів Фортечного району надали свої пропозиції до комісії з проведення щорічного огляд-конкурсу, на підставі яких було визначено переможців у номінації «Кращий благоустрій будинків приватного сектора»:

Перемога була встановлена за будинком по вулиці Романа Майстерюка, 22 власником якого є господар Тетяна Грузин. Друге місце  за будинком по вулиці Аксьонкіної, 12 (господар  Марія Абрамович), третє – за будинком  по провулку Саксаганський, 38-а (господар Оксана Фоменко).

Заохочувальну нагороду  на території Фортечного району  отримали будинки за адресами:

будинок за адресою: вул. Андріївська, 73/19  (господар Тетяна Степаненко);

         будинок за адресою: вул. Глинки, 30  (господар Олена Урсулова);

         будинок за адресою: вул. Затишна, 31 (господар Віталій Гончаров);

3

        будинок за адресою: пров. Знам’янський, 8 (господар Тамара Врадій);

будинок за адресою: вул. Лелеківська, 31 (господар Микола Вербовий);

будинок за адресою: вул. Лесі Українки, 2 (господар Людмила Чабаник);

будинок за адресою: вул. Некрасова, 8  (господар Сергій Підхлібний);

будинок за адресою: пров. Озерний, 17  (господар Оксана Тертична);

будинок за адресою: пров. Травневий, 9  (господар Ольга Омесь);

будинок за адресою: пров. Травневий, 14  (господар Олег Пойда).

Крім того, голови та члени квартальних комітетів протягом звітного періоду   приймали активну участь у загальноміських заходах.

Голови квартальних комітетів Фортечного району брали активну участь у ліквідації наслідків руйнівного буревію у двох мікрорайонах міста – Лелеківки та Старої Балашівки.

З огляду на вищезазначене, можна дійти висновку, що діяльність органів самоорганізації населення – квартальних комітетів Фортечного району м. Кропивницького – є важливою складовою становлення громадського суспільства, яка створює сприятливі умови для участі громадян у вирішенні питань місцевого значення.

 

 

 

Завідувач організаційного

відділу виконавчого комітету                                        Марина АБРАМОВА