Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №2

 

УКРАЇНА

 

 

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ  РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

 

від  18 січня 2022 року                                                                   02

 

Про роботу комунального закладу «Центр

комплексної реабілітації для дітей

з інвалідністю Фортечної районної

у місті Кропивницькому ради» за 2021 рік

 

Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію директора  комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2021рік, виконавчий комітет  районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

 

1.  Інформацію директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної  у місті Кропивницькому ради» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2021 рік взяти до уваги.

2.  Роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної  у місті Кропивницькому ради» за 2021 рік визнати задовільною.

3.  Директору комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної  у місті Кропивницькому ради» Місюні Л.В. забезпечити виконання покладених на комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної  у місті Кропивницькому ради» повноважень у сфері соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

Голова районної у місті ради                         Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ

 

Звіт про роботу комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю

 Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

за 2021 рік

 

Комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» (далі – Центр) – це реабілітаційна установа системи соціального захисту населення, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 3-х років, що мешкають у                             м. Кропивницькому та мають ризик отримати інвалідність.

Станом на 01 січня 2022 року реабілітаційні послуги  в Центрі отримує 91 дитина з інвалідністю, реабілітацію проходять діти у відділеннях: відділенні ранньої реабілітації (абілітації), відділенні  денного догляду, відділенні психолого-педагогічної реабілітації, відділенні фізичної реабілітації, відділенні медичної реабілітації; працює служба соціального патронажу.

У Центрі активно проводяться заходи щодо збільшення наповнюваності груп та кількості дітей, які можуть отримувати реабілітаційні послуги,  а саме:

для зручності працюючих  батьків, заклад працює з 7.30 до 18.00 год.;

діти з інвалідністю, які отримують послуги у відділенні  ранньої реабілітації (абілітації) та у відділенні денного догляду, забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням;

проведення реабілітаційних занять забезпечують педагоги закладу, а саме: вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, практичний психолог, інструктор з фізичної культури, керівник музичний, вчитель образотворчого мистецтва, вчитель трудового навчання вихователі, асистенти вчителя- реабілітолога;

для корекції та розвитку основних фізичних якостей дітей з інвалідністю, які перебувають в Центрі, залучені тренери відділення легкої атлетики реабілітаційної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Інваспорт»;

діти, які відвідують спортивну секції неодноразово брали участь у спортивних змаганнях.

На території закладу встановлено, у рамках програми «Громадський бюджет-2019», інклюзивний ігровий майданчик, який обладнаний спеціальними ігровими зонами для дітей з інвалідністю, які користуються візочками.

Для підвищення рухової активності, працездатності, оздоровлення, задоволення потреб у спілкуванні, відновлення психологічного статусу, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації  у Центрі облаштовано спортивного залу для занять ЛФК та світлу сенсорну кімнату.

 У цих приміщеннях створено повністю інтегровані можливості проведення реабілітаційних лікувально-фізкультурних занять, що дозволяє проводити повноцінну фізичну реабілітацію дітей, розвивати моторику, сенсорну стимуляцію та соціальну комунікацію.

У закладі для оздоровлення та підтримки імунітету дітей з інвалідністю відкрито соляну кімнату.

Для надання послуг трудової реабілітації та навчання дітей з інвалідністю орієнтуванні  у навколишньому середовищі і подальшого підбору на цій основі виду суспільної або сімейно-побутової діяльності, навчання навичкам самообслуговування в побуті, користуванню побутовими приладами, побутової безпеки, ведення господарства, приготування їжі у закладі відкрито «Кулінарну робочу майстерню», який обладнано кухонною побутовою технікою.

За підтримки Кіровоградської обласної адміністрації, Кропивницької міської ради, Фортечної районної у м. Кропивницькому ради було придбано спеціальний автобус, який щодня підвозить дітей до місця розташування Центру від місця проживання та у зворотному напрямку.

З метою соціалізації дітей керівництво Центру активно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються особами з інвалідністю, зокрема з Кіровоградською обласною громадською організацією матерів дітей-інвалідів та інвалідів «Серце матері».

У Центрі, спільно з громадською організацією «Серця матерів та ветеранів війни Кропивницького», було відкрито гончарню майстерню «Горнятко» для трудової реабілітації дітей з інвалідністю.

З метою використання в практичній роботі набутого досвіду, створено офіційний сайт Центру, який розміщено на сайті Фортечної районної у                       м. Кропивницькому ради, де можна ознайомитись з діяльністю Центру та нормативно-правовою базою з питань надання реабілітаційних послуг для дітей з інвалідністю.

Спеціалістами Центру постійно проводяться заходи щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в дитячі колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Із загальної кількості дітей з інвалідністю, що отримують реабілітаційні послуги у Центрі, 38 дітей відвідує дошкільні і загальноосвітні навчальні заклади нашого міста. Постійно проводиться робота щодо залучення дітей до навчання у загальноосвітніх закладах.

Штатна чисельність працівників Центру, станом на                                             01 січня 2022 року, становить 30, 75 штатних одиниць.

 

 

 

Директор комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації

для дітей з інвалідністю Фортечної

районної у місті Кропивницькому ради»                              Лілія МІСЮНЯ