Перейти до вмісту Перейти до головної навігації Skip to footer

Рішення №1

 

                                                                 У К Р А Ї Н А

 

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ  РАДА

 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 19 січня 2020 року                                                                       1

 

Про роботу комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації для дітей

 з інвалідністю Фортечної районної

 у місті Кропивницькому ради»

 за  2020 рік

 

           Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та заслухавши інформацію директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» Місюні Л.В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2020 рік, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В:

 

           1. Інформацію директора комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» Місюні Л. В. про роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за 2020 рік взяти до уваги.

           2. Роботу комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» за     2020 рік визнати задовільною.

           3. Директору комунального закладу «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»               Місюні Л. В. забезпечити виконання покладених на комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» повноважень у сфері соціальної реабілітації дітей з інвалідністю.

       

   

Голова районної у місті ради                         Віктор ЗАКАБЛУКОВСЬКИЙ

 

 Лілія Місюня 37 14  66

 

Звіт про роботу комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю

Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

за 2020 рік

 

Комунальний заклад «Центр комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Фортечної районної у місті Кропивницькому ради» (далі – Центр) – це реабілітаційна установа системи соціального захисту населення, цільовим призначенням якої є здійснення комплексу реабілітаційних заходів для дітей з інвалідністю, а також дітей віком до 3-х років, що мешкають у                                             м. Кропивницькому та мають ризик отримати інвалідність.

Станом на 01 грудня 2021 року  реабілітаційні послуги  в Центрі отримує 82 дитини з інвалідністю. Реабілітацію  діти з інвалідністю отримують у чотирьох відділеннях: відділення ранньої реабілітації (абілітації), відділення  денного догляду,  відділення психолого-педагогічної реабілітації,  відділення фізичної реабілітації,  відділення соціального патронажу .

У Центрі активно проводяться заходи щодо збільшення наповнюваності груп та кількості дітей, які можуть отримувати реабілітаційні послуги,  а саме:

для зручності працюючих  батьків, заклад працює з 7.30 до 18.00 год.;

діти з інвалідністю, які отримують послуги у відділенні  ранньої реабілітації (абілітації) та у відділенні денного догляду, забезпечені безкоштовним триразовим харчуванням;

проведення реабілітаційних занять забезпечують педагоги закладу, а саме: вчитель-логопед, вчитель-реабілітолог, практичний психолог, інструктор з фізичної культури, керівник музичний, вчитель образотворчого мистецтва, вчитель трудового навчання, вихователі, асистенти вчителя- реабілітолога;

для корекції та розвитку основних фізичних якостей дітей з інвалідністю, які перебувають в Центрі, залучені тренери відділення легкої атлетики реабілітаційної дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Інваспорт»;

діти, які відвідують спортивну секції неодноразово брали участь у спортивних змаганнях.

На території закладу встановлено інклюзивний ігровий майданчик, який обладнано спеціальними ігровими зонами для дітей з інвалідністю, що користуються візочками.

 Навесні 2020 року було встановлено та облаштовано   інклюзивний  спортивний  майданчик для занять спортом на свіжому повітрі, у рамках   програми «Громадськогоо бюджету – 2019».

Для підвищення рухової активності, працездатності, оздоровлення, задоволення потреб у спілкуванні, відновлення психологічного статусу, формування компенсаторних функцій організму і позитивної мотивації  у Центрі облаштовано спортивну залу для занять ЛФК та світлу сенсорну кімнату.

У  цих приміщеннях створено повністю інтегровані можливості проведення реабілітаційних лікувально-фізкультурних занять, що дозволяє проводити повноцінну фізичну реабілітацію дітей, розвивати моторику, сенсорну стимуляцію та соціальну комунікацію.

У закладі відкрито фізкабінет, де діти, за призначенням лікаря-педіатра, отримують кисневі коктейлі.

Для надання послуг трудової реабілітації та навчання дітей з інвалідністю, орієнтуванні  у навколишньому середовищі і подальшого підбору на цій основі виду суспільної або сімейно-побутової діяльності, навчання навичкам самообслуговування в побуті, користуванню побутовими приладами, побутової безпеки, ведення господарства, приготування їжі у закладі відкрито «Кулінарну робочу майстерню», яку обладнано кухонною побутовою технікою.

За підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кропивницької  міської ради  , Фортечної районної у місті Кропивницькому ради у було придбано спеціалізований автобус, який щодня підвозить дітей до місця розташування Центру від місця проживання та у зворотному напрямку.

З метою соціалізації дітей керівництво Центру активно співпрацює з громадськими організаціями, які опікуються особами з інвалідністю, зокрема з Кіровоградською обласною громадською організацією матерів дітей з інвалідністю та осіб з інвалідністю «Серце матері».

У Центрі, спільно з громадською організацією " СЕРЦЯ МАТЕРІВ ТА ВЕТЕРАНІВ ВІЙНИ КРОПИВНИЦЬКОГО",  у серпні 2020 році, було відкрито гончарну майстерню «Горнятко» для трудової реабілітації дітей з інвалідністю.

Спеціалістами Центру постійно проводяться заходи щодо забезпечення права дітей з інвалідністю на реабілітацію з метою їх подальшої інтеграції в дитячі колективи дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. Із загальної кількості дітей з інвалідністю, що отримують реабілітаційні послуги у Центрі, 37 дітей відвідує дошкільні і загальноосвітні навчальні заклади нашого міста. Постійно проводиться робота щодо залучення дітей до навчання у загальноосвітніх закладах.

Штатна чисельність працівників Центру, станом на                                             01 грудня 2021 року, становить 30, 25 штатних одиниць.

 

 

Директор комунального закладу

«Центр комплексної реабілітації

для дітей з інвалідністю Фортечної

районної у місті Кропивницькому ради»                            Лілія  МІСЮНЯ