Роз'яснення Міністерства соціальної політики України щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету надає роз’яснення щодо визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах.

При визначенні права працівників на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються списки, що були чинними за період роботи особи.

При обчисленні стажу роботи із шкідливими умовами праці працівників, професії та посади, які передбачені у постанові Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 року № 461 "Про затвердження Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах", потрібно користуватися Порядком застосування списків № 1 і № 2 виробництв, робіт, професій і посад і показників, при обчисленні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18 листопада 2005 року № 383, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 01 грудня 2005 року № 1451/11731.

Особливо це стосується тих працівників, які мають певний стаж роботи, що дає їм право на пенсію за віком на пільгових умовах, однак у постанові їхні професії чи посади відсутні.

Таким чином працівник, який має право на пенсію за віком на пільгових умовах до введення в дію постанови № 461 (набрала чинності з 03 серпня 2016 року), продовжує працювати за професією чи посадою, яку не зазначено в постанові, пільговий стаж, йому зараховується до 02 серпня 2016 року включно.

За більш детальними роз’ясненнями звертатися до управління соціального захисту населення виконавчого комітету за адресою: вул. Шатила, буд. 12, каб. 10, тел. 37 12 93.

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної у місті Кропивницькому ради.