У К Р А Ї Н А
КІРОВСЬКА РАЙОННА У МІСТІ КІРОВОГРАДІ РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
Р І Ш Е Н Н Я
від 18 лютого 2016 року № 12
Про стан кадрової роботи
у виконавчих органах районної
у місті ради у 2015 році
Керуючись частиною другою статті 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та заслухавши інформацію завідувача відділу кадрового та правового забезпечення виконкому Псьол С.В. про стан кадрової роботи у виконавчих органах районної у місті ради у 2015 році, виконком районної у місті ради
В И Р І Ш И В:
1. Інформацію завідувача відділу кадрового та правового забезпечення виконкому Псьол С.В. про стан кадрової роботи у виконавчих органах районної у місті ради у 2015 році взяти до відома.
2. Роботу виконавчих органів районної у місті ради з кадрових питань у 2015 році визнати такою, що відповідає вимогам чинного законодавства України.
Голова районної у місті ради О. Кришко
ІНФОРМАЦІЯ
про стан кадрової роботи у виконавчих органах
Кіровської районної у м. Кіровограді ради
у 2015 році
Ведення кадрової роботи у виконавчих органах Кіровської районної у м. Кіровограді ради (далі – виконавчі органи районної у місті ради), відповідно до положень про відділи, покладено на відділ кадрового та правового забезпечення виконкому, відділ кадрів управління соціального захисту населення виконкому, фінансовий відділ районної у місті ради, основними завданнями яких є реалізація державної політики у сфері служби в органах місцевого самоврядування.
Кадрова робота у виконавчих органах районної у місті ради проводиться відповідно до законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про засади запобігання і протидії корупції», «Про запобігання корупції», «Про захист персональних даних», Кодексу законів про працю України, інших нормативно-правових актів, що регулюють питання кадрової політики в органі місцевого самоврядування.
Згідно із затвердженою районною у місті радою структурою та загальною чисельністю апарату районної у місті ради та її виконавчого комітету, виконавчих органів районної у місті ради загальна чисельність працівників складає 156 одиниць.
Відповідно до встановленої граничної чисельності станом на 31 грудня 2015 року:
у виконавчих органах районної у місті ради, що не мають статусу юридичної особи, - 16 штатних одиниць:
із них фактично працювало 15 осіб (12 посадових осіб місцевого самоврядування, 1 службовець, 2 осіб обслуговуючого персоналу),
2 - перебувало у соціальних відпустках для догляду за дитиною;
у фінансовому відділі районної у місті ради – 3 штатні одиниці, із них фактично працювало 3 посадові особи місцевого самоврядування;
в управлінні соціального захисту населення виконкому - 137 штатних одиниць:
із них фактично працювало 128 осіб (110 посадових осіб місцевого самоврядування, 18 осіб службовців та обслуговуючого персоналу);
12 - перебувало у соціальних відпустках для догляду за дитиною.
Прийняття на службу в органи місцевого самоврядування здійснюється головою районної у місті ради на підставі статті 10 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» на конкурсній основі згідно з Порядком проведення конкурсу на заміщення вакантних посад посадових осіб місцевого самоврядування у виконавчих органах Кіровської районної у м. Кіровограді ради, затвердженого розпорядженням голови районної у місті ради від 15 червня 2015 року № 38-р.
Так, у 2015 році було проведено 8 засідань конкурсної комісії. За результатами конкурсу на заміщення вакантних посад головою районної у місті ради у виконавчі органи районної у місті ради прийнято 11 посадових осіб.
У звітному періоді із займаних посад звільнено 16 посадових осіб, з них: за власним бажанням та угодою сторін – 7 (з них у зв’язку з виходом на пенсію – 1), порядком переведення – 7, з інших підстав – 2.
Здійснивши аналіз якісного складу посадових осіб виконавчих органів районної у місті ради за віком, стажем та освітою, можна зазначити наступне.
Із загальної кількості посадових осіб органу місцевого самоврядування за статтю: чоловіків – 13, жінок – 119. За віковою категорією: до 35 років - 48 осіб, від 36 до 45 років – 44, від 46 до 55 років – 29, віком від 56 до 59 років - 5, понад 60 років – 2.
Аналіз вікового складу посадових осіб виконавчих органів районної у місті ради свідчить, що найчисельнішою залишається вікова група до 35 років, а це молоді працівники, однак з уже наявним професійним досвідом. Таким чином, спостерігається «омолодження» складу посадовців. Це свідчить також і про активізацію роботи по залученню до служби в органи місцевого самоврядування молодих фахівців.
Стаж роботи на посадах в органі місцевого самоврядування до 1 року мають 7 посадових осіб, від 1 до 3 – 14, від 3 до 5 – 10, від 5 до 10 – 32, від 10 до 15 – 50, від 15 до 25 - 18. А це свідчить про досить стабільний кадровий склад.
Із загальної кількості працюючих 125 посадових осіб мають повну вищу освіту (одна - за спеціальністю «Державне управління»), 7 осіб мають базову вищу освіту. Аналіз кваліфікаційного складу посадових осіб свідчить про високий освітній рівень посадових осіб виконавчих органів районної у місті ради.
Підвищення кваліфікації посадових осіб є одним із напрямків кадрової роботи у виконавчих органах районної у місті ради і здійснюється на підставі плану-графіка підвищення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування за обласною програмою тематичних короткотермінових семінарів. У 2015 році навчання на курсах підвищення кваліфікації пройшло 11 посадових осіб. Підвищення кваліфікації посадових осіб здійснюється також шляхом здобуття ними вищої (першої чи другої) освіти, запланованих семінарів, які проводяться у виконавчих органах районної у місті ради, а також самоосвіти.
Відділом кадрового та правового забезпечення виконкому, відділом кадрів управління соціального захисту населення виконкому, фінансовим відділом районної у місті ради забезпечується не тільки планування службової кар’єри, а й аналіз ефективності роботи персоналу.
Ця робота тісно пов’язується з проведенням перевірок ефективності використання робочого часу працівників виконавчих органів районної у місті ради, щорічної оцінки посадових осіб виконавчих органів районної у місті ради та їх атестації.
З метою оцінки результатів роботи, ділових та професійних якостей, виявлених посадовими особами при виконанні обов’язків, визначених посадовими інструкціями, посадові особи місцевого самоврядування один раз на 4 роки підлягають атестації. У 2015 році за рекомендаціями атестаційної комісії головою районної у місті ради було визнано атестованими 30 посадових осіб, 2 посадові особи визнано такими, що відповідають займаній посаді за умови здобуття повної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста, магістра.
На виконання вимог Закону України «Про очищення влади», Порядку проведення перевірки достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 563, та відповідно до розпорядження голови районної у місті ради від 03 серпня 2015 року № 57-р «Про початок проведення перевірки у виконавчих органах Кіровської районної у м. Кіровограді ради відповідно до Закону України «Про очищення влади» в серпні 2015 року у виконавчих органах районної у місті ради розпочато перевірку достовірності відомостей стосовно застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади». В рамках зазначеної перевірки надіслано запити органам, що проводять перевірку достовірності відомостей щодо 128 посадових осіб виконавчих органів районної у місті ради. На даний час перевірку щодо 61 посадової особи місцевого самоврядування завершено. За результатами проведеної перевірки осіб, що до яких застосовуються заборони, передбачені частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України “Про очищення влади”, не встановлено.
Враховуючи зазначене вище, можна дійти висновку, що першочерговими завданнями у здійсненні кадрової політики у виконавчих органах районної у місті ради є: системна робота з підбору персоналу, формулювання кваліфікаційних вимог до нього, розв’язання питань рівномірного розподілу відповідальності, планування навчання та кар’єрного росту посадових осіб місцевого самоврядування, виконання інших завдань роботи з кадрами.
Завідувач відділу кадрового
та правового забезпечення виконкому С. Псьол