Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Рішення №74

 

У К Р А Ї Н А

ФОРТЕЧНА РАЙОННА У МІСТІ КРОПИВНИЦЬКОМУ РАДА

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ

 

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від "15" жовтня 2019 року                                                            № 74

 

Про роботу територіального центру

соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Фортечного району м. Кропивницького

за 9 місяців 2019 року

 

         Керуючись статтею 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", заслухавши інформацію заступника начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету – директора територіального центру Берднікова О.А. про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району    м. Кропивницького за 9 місяців 2019 року, виконавчий комітет районної у місті ради

 

В И Р І Ш И В :

        

         1. Інформацію заступника начальника управління соціального захисту населення виконавчого комітету – директора територіального центру Берднікова О.А. про роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району                        м. Кропивницького за 9 місяців 2019 року взяти до уваги.

 

         2. Роботу територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького визнати задовільною.

 

 

 

Голова районної у місті ради                                              О.Кришко

 

 

Юхименко 37 12 75

 

ІНФОРМАЦІЯ

про роботу територіального центру соціального обслуговування

(надання соціальних послуг)

Фортечного району м. Кропивницького

за 09 місяців 2019 року

 

Територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Фортечного району м. Кропивницького (далі - територіальний центр) у період з січня по вересень 2019 року проведено обстеження                 матеріально – побутових умов проживання ветеранів, пенсіонерів, громадян похилого віку, в тому числі прикутих до ліжка хворих. Станом                            на 01 жовтня 2019 року виявлено 2868 осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують соціального обслуговування. До цієї категорії громадян належать особи похилого віку, особи з інвалідністю, хворі, інші громадяни, які перебувають у складних життєвих обставинах. Надано послуги 2868 громадянам, що складає 100 % від загальної чисельності виявлених осіб, які потребують обслуговування. Середнє навантаження на соціального робітника за 9 місяців 2019 року у відділенні соціальної допомоги вдома складає 13 громадян. Середня вартість соціального обслуговування однієї особи станом на 01 жовтня 2019 року становить 2331 грн. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг за 9 місяців 2019 року, становить 315,800 тис. грн. Загальна чисельність штату працівників територіального центру, що забезпечують безперебійне надання соціальних послуг – 106,5 осіб.

         У територіальному центрі працювали; відділення соціальної допомоги вдома, денного перебування, організації надання адресної грошової та натуральної допомоги Серед осіб, які обслуговуються у відділеннях територіального центру, за категоріями: 2034 - громадяни похилого віку,                 834 – особи з інвалідністю. За статусом серед громадян, які отримали послуги у територіальному центрі за 9 місяців 2019 року: 282 – ветерани війни та члени сімей загиблих, 860 - ветерани праці, 16 - потерпілі внаслідок аварії на ЧАЕС, один – внутрішньопереміщена особа.

З початку року відділенням соціальної допомоги вдома виявлено              830 осіб. Прийнято на обслуговування 130 осіб, знято з обслуговування з різних причин 139 осіб, в т. ч. 58 осіб померло. Загальна кількість громадян, яким надаються послуги у відділенні соціальної допомоги вдома, станом                           на 01 жовтня 2019 року складає 830 особи, з них 235 осіб отримують платні соціальні послуги. За 9 місяців 2019 року надано 201536 безкоштовних послуг та 15031 платних соціальних послуг. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по відділенню соціальної допомоги вдома за 9 місяців 2019 року, становить 283,639 тис. грн. Кошти витрачаються для зміцнення матеріально - технічної бази територіального центру. на заходи направлені на покращення якості наданих послуг, інформування громадян про

 

2

перелік, умови та порядок надання соціальних послуг, стимулювання оплати праці соціальних робітників.

Соціальними робітниками відділення соціальної допомоги вдома територіального центру надається допомога у прибиранні приміщень, приготуванні їжі, придбанні та доставці продовольчих, промислових та господарських товарів, медикаментів, книг, періодичних видань. Надається допомога з оплати за спожиті комунальні послуги та з оплати інших платежів, з оформлення документів та субсидій, написанні листів. Здійснюються профілактичні та санітарно – гігієнічні заходи в дотриманні особистої гігієни за місцем проживання, пранні білизни та одягу. Працівниками територіального центру здійснюються представницькі інтереси в органах державної влади, установах підприємствах і організаціях. У разі потреби забезпечується супроводження при проведенні періодичних медичних оглядів та госпіталізації, відвідування громадян у закладах охорони здоров'я.

Відділення денного перебування створено для надання соціальних послуг з метою усунення обмежень життєдіяльності, запобігання виникненню та розвитку можливих захворювань громадян, підтримки її здоров’я, соціальної незалежності, відновлення знань, вмінь та навичок з орієнтування в домашніх умовах, ведення домашнього господарства, самообслуговування, поведінки у суспільстві, сприяння розвитку різнобічних інтересів і потреб громадян, організації дозвілля і відпочинку. Станом на 01 жовтня 2019 року виявлено              та обслуговано 1108 громадян похилого віку, осіб з інвалідністю, хворих. Фахівцями відділення надано 18411 соціальних послуг. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по зазначеному вище структурному підрозділу становить 12,300 тис. грн. На платному обслуговуванні у відділенні перебувало 336 громадян.

На базі територіального центру працює служба "соціальне таксі", що надає безкоштовні автотранспортні послуги для одиноких непрацездатних громадян, пенсіонерів, осіб з інвалідністю Фортечного району. Відповідно до Договору про здійснення перевезень легковим автомобілем на замовлення від 28 лютого 2019 року №11/19, укладеного між територіальним центром та КП "Електротранс" міської ради м. Кропивницького, послуга служби "соціальне таксі" надається з 01 березня 2019 року. З початку 2019 року 448 осіб отримало 678 автотранспортних послуг.

         За 9 місяців 2019 року для громадян, що обслуговуються в територіальному центрі, було проведено низку заходів до свята Нового року та Різдва, Великодня, Дня Пам'яті, Міжнародного жіночого дня 8 Березня, до Дня Незалежності та Державного Прапора України, До Міжнародного дня людей похилого віку та Дня ветерана тощо.

Станом на 01 жовтня 2018 року відділенням організації надання адресної натуральної і грошової допомоги виявлено та обслуговано 930 громадян. Фахівцями відділення забезпечено надання 6325 соціальних послуг. Сума коштів, що надійшла від отримувачів платних соціальних послуг по

 

3

зазначеному вище структурному підрозділу становить 19,100 тис. грн. На платному обслуговуванні у відділенні перебувало 735 громадян.

         Відділення організації адресної допомоги має право організовувати надання на платній та безоплатній основі швацьких, кравецьких, перукарських послуг, послуг з ремонту вікон, дверей, квартир (будинків), санвузлів, дахів, парканів, побутової техніки, радіоапаратури, холодильників, взуття, послуг із заготівлі та завезення палива, розпилювання дров тощо.

         У зазначеному вище структурному підрозділі територіального центру працює пункт прокату технічних засобів реабілітації для забезпечення потреб осіб з інвалідністю та людей з обмеженими фізичними можливостями. З початку року 47 осіб скористалось його послугами. Для малозабезпечених громадян діє пункт надання гуманітарної допомоги одягом, що був у використанні.

         Відповідно до рішення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради від 21 травня 2019 року № 39 територіальним центром розпочато роботу служби "соціальне вантажне перевезення". Станом                    на 01 жовтня 2019 року 20 осіб скористалось зазначеною вище послугою.

Позитивною практикою діяльності установи вважаємо можливість надання комплексу соціальних послуг для населення за місцем проживання в центрах надання відповідних послуг в мікрорайонах Фортечного району. Як досвід впровадження - створення соціальної перукарні територіального центру соціального обслуговування на території селища Нового.

У територіальному центрі запроваджено мультидисциплінарний підхід надання соціальних послуг особам, які перебувають у складних життєвих обставинах. З початку 2019 року 144 особи отримали 497 соціальних послуги мультидисциплінарними командами.

З квітня 2014 року територіальним центром у співпраці з Вищим навчальним закладом "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна "надається соціально – педагогічна послуга "Університет третього віку". Станом на 01 жовтня 2019 року 346 осіб отримало                          соціально – педагогічні послуги.

         Для інформування громадян в територіальному центрі оформлено інформаційні стенди про соціальні послуги: їх перелік, умови та порядок надання. Контактну інформацію про діяльність установи у формі інформаційних листів у кількості 1000 штук поширено серед закладів, що працюють з категорією осіб, які можуть бути потенційними отримувачами соціальних послуг. Забезпечено інформування громадян про соціальні послуги через засоби масової інформації.

         Розроблено веб –сайт установи з інформацією для громадян про перелік соціальних послуг, умови та порядок їх надання структурними підрозділами територіального центру. Для громадян, які мають право на отримання соціальних послуг, розміщено форми документів, необхідних для надання до територіального центру. Окрім того, веб - сайт містить нормативно – правові

 

4

документі, які регламентують діяльність територіального центру та оприлюднені річні звіти про діяльність установи,

         З метою розширення спектру надання соціальних послуг на підставі угоди про співробітництво, організацію взаємовідносин та координацію спільної діяльності з ПОГ "Кропивницьке учбово - виробниче підприємство УТОС" з червня місяця 2018 року територіальним центром здійснюється апробація надання послуги фізичного супроводу осіб з інвалідністю з порушенням зору для громадян Фортечного району. Протягом дев'яти місяців 2019 року 44 особи отримало 140 послуг.

В рамках обласної акції "Зірка пам'яті" станом на 01 жовтня 2019 року за 46 ветеранами Великої Вітчизняної війни закріплено соціальних робітників територіального центру, які при потребі надають їм соціальні послуги.

         Таким чином, роботу територіального центру на підставі укладених договорів з громадянами направлено на покращення системи соціального обслуговування, забезпечення повного охоплення увагою держави найуразливіших верств населення, а існуюча структура виправдовує доцільність його функціонування.

 

 

 

 

Заступник начальника управління

соціального захисту населення виконкому –  

директор територіального центру                                                          О. Бердніков

 

 

 

 

 

 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада