Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Про розміщення інформації

 

Голові виконавчого комітету

районної у місті ради

Кришку О. В.

Про розміщення інформації

        

          Управлінння соціального захисту населення виконавчого комітету щодо поширення інформації про порядок забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації звертається з проханням розмістити на сторінках міських періодичних друкованих видань та офіційному сайті районної у місті ради оголошення (текст додається), а саме:

          «Про зміни в законодавстві щодо забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації     

          Управлінння соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради повідомляє, що 14 березня 2018 року реформовано Порядок забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації, переліків таких засобів, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2012 року № 321 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2018 року № 138) (далі-Порядок).

          Порядком передбачено передання повноважень з фінансування забезпечення засобами реабілітації осіб з інвалідністю від Фонду соціального захисту інвалідів до органів соціального захисту населення. Внаслідок цього запроваджується індивідуальне замовлення на виготовлення або постачання протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортезів шарнірних нижніх кінцівок та крісел  колісних на основі укладання тристороннього договору між особою з інвалідністю, підприємством та управлінням соціального захисту населення, інших виробів – на основі двостороннього договору між підприємством та управлінням соціального захисту населення.

          Порядком визначено механізм:

          безоплатного забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення технічними та іншими засобами реабілітації;

          виплати особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю та іншим окремим категоріям населення грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації (далі-компенсація);

          безготівкового перерахування коштів підприємствам, що виконали індивідуальні заявки осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення на виготовлення технічних та інших засоібів реабілітації, надання послуг з їх ремонту.

          Першочергово забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації та отримують компесацію діти з інвалідністю; позачергово - постраждалі внаслідок АТО, жінки після мастектомії, секторальної резекції молочної залози, квадрантектомії та з порушенням розвитку молочних залоз; особи з інвалідністю у разі первинного забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

          У разі закінчення терміну дії висновку, рішення МСЕК, ЛКК, що містили показання для забезпечення технічними засобами реабілітації, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю необхідно пройти медичне обстеження для визначення повторного забезпечення необхідними засобами та за бажанням особисто подати до управління соціального захисту населення індивідуальну програму реабілітації чи висновок ЛКК.

          До технічних та інших засобів реабілітації, за які за бажанням особи з інвалідністю, дитини з інвалідністю, іншої особи або їх законних представників

виплачується компенсація, належать:

          допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому;

          спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією;

          протези молочної залози, ліфи для кріплення  протезів молочної залози, ортези на верхні кінцівки, зокрема компресійні рукави при лімфодемі;

          друге крісло колісне, яке повинно відповідати функціональним можливостям осбам з інвалідністю.

          Виплата компенсації здійснюється в порядку черговості у межах відповідних бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на підставі фіскального чека, який підтверджує придбання виробу у підприємства, що відповідає кваліфікаційним вимогам (крім засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією) за фактичною вартістю виробу, у розмірі не вище граничної ціни засобу, встановленої Мінсоцполітики.

          Зокрема Порядком передбачено:

          особам з інвалідністю по слуху та дітям з інвалідністю по слуху віком від семи років виплачується компенсація за придбання мобільного телефона для письмового спілкуванння. Також, особи з інвалідністю по слуху можуть придбати планшет замість мобільного телефона для письмового спілкування зі строком на пять років. Вартість планшета відшкодовується в межах граничної ціни на мобільний телефон для письмового спілкування. Підставою для виплати компенсації є: висновок МСЕК (ЛКК), що підтверджує інвалідність по слуху та фіскальний чек;

          особам з інвалідністю І і ІІ групи по зору та дітям з інвалідністю по зору від 14 років виплачується компенсація за придбання годинника (електронного - дітям віком від шести років), аудіоплеєра;

          особам з інвалідністю І групи по зору та дітям з інвалідністю по зору від шести років виплачується компенсація за придбання палиці тактильної. Підставою для виплати компенсації є: висновок МСЕК (ЛКК), що підтверджує інвалідність по зору та фіскальний чек. 

          На підставі висновку МСЕК, що підтверджує інвалідність по зору, та фіскального чека, що підтверджує придбання диктофона, виплачується компенсація особам з інвалідністю І і ІІ групи по зору з числа студентів та слухачів закладів вищої освіти, особам, які працюють на посадах керівників та їх заступників, дітям з інвалідністю з 14 років, що навчаються в закладах загальної середньої освіти та професійної (професійно-технічної) освіти, а також юристам, журналістам, педагогічним працівникам, науковцям, перекладачам.

          Оригінал фіскального чека для виплати компенсації передається особою з інвалідністю  до управління соціального захисту населення не пізніше чотирьох місяців з дати, зазначеної в фіксальному чеку.

          Для технічних засобів реабілітації, за які виплачується компенсація їх вартості, днем видачі їх в користування вважається дата, зазначена у фіскальному чеку, що підтверджує придбання спеціальних засобів для орієнтування, спілкування та обміну інформацією, допоміжних засобів для особистої рухомості, переміщення та підйому для виплати компенсації.

          В управлінні можна ознайомитися з переліком підприємств, які відповідають кваліфікаційним вимогам із зазначенням контактних даних; електронним каталогом технічних та інших засобів реабілітації, якими такі підприємства забезпечують осіб з інвалідністю та інших осіб; механізмом забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, отриманння компенсації та граничних цін на технічні засоби реабілітації.  

          Більш детальну інформацію можна отримати в управлінні за адресою: вул. Шатила, буд. 12 (каб. № 6) або по телефону 37-12-57.

 

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради»

 

 

 

Заступник начальника управління

соціального захисту населення

виконавчого комітету Фортечної

районної у місті Кропивницькому ради                                                О. Баланюк                                             

 

         

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Діденко 37 12 57

 

 

  

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада