Виконавчі органи
районної у місті ради

... усі фото

Про роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» за дев’ять місяців 2013 року

У К Р А Ї Н А
КІРОВСЬКА РАЙОННА У М. КІРОВОГРАДІ РАДА
ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ
 
 
 
 
 
 

Р І Ш Е Н Н Я

 

від 15  жовтня 2013 року                                                                       № 88

 

Про роботу комунального закладу

«Центр соціальної реабілітації (денного

перебування) дітей-інвалідів Кіровської

районної у м. Кіровограді ради» за дев’ять

місяців 2013 року

         

          Керуючись статтею 52 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши інформацію директора комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» Заботкіної Г.І. про роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» за дев’ять місяців 2013 року, виконком районної у місті ради

 
В И Р І Ш И В:
 

          1. Інформацію директора комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» Заботкіної Г.І. про роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» за дев’ять місяців 2013 року взяти до уваги.

 

          2. Роботу комунального закладу «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у м. Кіровограді ради» визнати задовільною.

 

Голова районної у місті ради                                                                      О.Рацул

 
 
 
 

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про роботу комунального закладу "Центр соціальної реабілітації (денного перебування) дітей-інвалідів Кіровської районної у                      м. Кіровограді ради" за дев’ять місяців 2013 року

 

 У період роботи з 01 січня по 01 жовтня 2013 року комунальний заклад «Центр соціальної реабілітації (денного перебування) Кіровської районної у м. Кіровограді ради» (далі – Центр) працював над реалізацією головних завдань, визначених законами України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про соціальні послуги». Також, заклад взяв активну участь у підтримці соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича, щодо виховання кожної дитини у сім`ї.

З квітня місяця у Центрі відкрито дві групи відділення денного перебування для дітей, які  потребують постійного стороннього догляду і не можуть перебувати в загальноосвітніх навчальних закладах. Станом на         01 жовтня 2013 року 18 дітей, які потребують спеціальних умов для отримання реабілітаційних послуг, успішно проходять реабілітацію у  даному відділенні. У зазначених групах організовано дворазове харчування (обід, полуденок). Здійснюється підвезення дітей до Центру і додому «соціальним таксі» територіальних центрів соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Кіровського і Ленінського районів міста Кіровограда.

Для створення умов всебічного розвитку дітей, засвоєння дітьми-інвалідами знань, умінь і навичок, які їм будуть необхідні для здобуття дошкільної, повної загальної середньої освіти та соціальної адаптації, педагогами соціального та психолого-педагогічного відділення впроваджується «Програма соціалізації дітей-інвалідів», методичні розробки які базуються на  програмах дошкільної освіти «Я у світі»,  «Малятко», «Розквіт» та ін.

На сьогоднішній день  у рамках «Програми соціалізації дітей-інвалідів» розробляється та адаптується низка соціально-педагогічних програм і занять, які спрямовані на те, щоб процес соціалізації, відбувався гармонійніше та надавав змогу залучати дітей-інвалідів з різним психофізичним розвитком до соціально-педагогічного процесу. Крім цього, фахівцями Центру спостерігається, що за допомогою таких адаптованих навчальних програм у дітей-інвалідів виховується любов до спілкування, почуття відповідальності та дисциплінованості, наочно демонструється принцип «всі рівні».

Фахівці Центру постійно співпрацюють з батьками та сім’ями, які виховують дітей-інвалідів. Так, протягом липня-серпня 2013 року мультидисциплінарна команда фахівців відвідала 125 сімей, які виховують дітей-інвалідів з важкими патологіями (за висновками ЛКК), з метою залучення таких дітей до реабілітаційного процесу у Центрі. За результатами такої інформаційної роботи, протягом серпня-вересня місяців, було залучено до реабілітації 15 дітей-інвалідів.

Працівники Центру постійно працюють над підвищенням рівня фахової підготовки. Так, у березні 2013 року вчитель-реабілітолог пройшла курси підвищення кваліфікації у Державному комплексі соціальної реабілітації      м. Миколаєва, а вихователь групи відділення денного перебування пройшла курси фахівців Московського центру реабілітації дітей з аутизмом по різним напрямам роботи з дітьми хворими на аутизм.

З початку 2013 року було налагоджено тісну співпрацю з громадськими організаціями. Проводилися круглі столи за участю батьків та керівництва Кіровської районної ради. На цих заходах обговорювалися стратегії розвитку Центру, напрями роботи та залучення спонсорських коштів.

За звітний період у закладі неодноразово  проводилися різні заходи і свята, зокрема «Свято 8 Березня», «День Матері», «День захисту дітей», «Свято урожаю», «День міста» та інші. Всі свята проводилися на високому рівні підготовки вихованців, під час яких вони демонстрували набуті навички та здібності.

Одним із перспективних напрямів роботи на І півріччя 2014 року вбачається створення та відкриття відділення «Матері і дитини», так як корекційні заняття фахівців з дитиною із залученням матері – є одним із перспективних етапів підготовки дитини до реабілітаційного процесу у Центрі. Окрім зазначеного, у наступному році планується придбати обладнання для фізичної реабілітації (тренажери, спортивний інвентар та ін.).

 
 
 
Директор комунального закладу
«Центр соціальної реабілітації
(денного перебування) дітей-інвалідів
Кіровської районної у м. Кіровограді

ради»                                                                                              Г.Заботкіна 

2011 © Кіровська районна у м.Кіровограді рада