Порядок влаштування одиноких громадян похилого віку у будинки-інтернати

Текст до друку затверджую:

Голова районної у місті ради

_______________О. Кришко

___”_______________2017р.

Порядок влаштування одиноких громадян похилого віку у будинки-інтернати

Управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради надає роз`яснення про порядок влаштування одиноких громадян у будинки-інтернати.

Відповідно до чинного законодавства до будинку-інтернату загального типу приймаються на державне утримання особи похилого віку, які досягли пенсійного віку, та інваліди першої і другої груп, старші за 18 років, які за станом здоров`я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, медичної допомоги, яким згідно з медичним висновком не протипоказане перебування у будинку-інтернаті та які не мають працездатних родичів, зобов`язаних утримувати їх за законом.

Як виняток, до будинку-інтернату можуть прийматися особи похилого віку та інваліди, які мають працездатних дітей або родичів (дружину, чоловіка, брата, сестру, внуків, правнуків, діда, бабу), зобов`язаних відповідно до чинного законодавства їх утримувати, якщо вони з об`єктивних причин не можуть цього робити. У такому разі щодо кожного окремого випадку, на підставі підтверджувальних документів, приймається рішення колегії департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації.

До психоневрологічного будинку-інтернату приймаються громадяни похилого віку та особи з інвалідністю віком старше 18 років із стійкими інтелектуальними та/або психічними порушеннями, які за станом здоров’я потребують стороннього догляду, побутового обслуговування, надання медичної допомоги, комплексу реабілітаційних послуг і яким згідно з висновком лікарсько-консультативної комісії за участю лікаря-психіатра не протипоказане перебування в інтернаті, незалежно від наявності осіб, зобов’язаних за законом їх утримувати, або опікунів та піклувальників.

Приймання до будинку-інтернату здійснюється за путівкою департаменту соціального захисту населення Кіровоградської обласної державної адміністрації, виданою на підставі:

особистої заяви громадянина похилого віку чи інваліда про прийняття до будинку-інтернату;

письмової заяви законного представника та рішення органу опіки та піклувальника про влаштування до інтернату (для недієздатних осіб, яким призначено опікунів);

рішення органу опіки та піклувальника про влаштування до інтернату (для недієздатних осіб у разі відсутності законного представника);

паспорта (або іншого документа, що засвідчує особу);

медичної картки про стан здоров`я з висновком про необхідність стороннього догляду;

висновок лікарської комісії за участю лікаря-психіатра про можливість перебування у психоневрологічному інтернаті (для осіб з психичним порушенням);

довідки лікувального закладу, який заповнює медичну карту, про групу рухомої активності громадянина;

довідки про розмір призначеної пенсії із зазначенням  відповідно до якого Закону України призначена пенсія;

довідки про склад сім`ї за встановленою формою;

довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності особи (за наявності групи інвалідності);

індивідуальної програми реабілітації (за наявності групи інвалідності);

ідентифікаційного номера;

документа щодо наявності нерухомого майна з бюро технічної інвентаризації;

документа про надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (на субєкт і обєкт).

Протипоказанням для влаштування осіб до будинку-інтернату є: психічні захворювання, туберкульоз в активній стадії процесу, заразні та невиліковні захворювання шкіри та волосся, гострі інфекційні захворювання, венеричні захворювання, хронічний алкоголізм та наркоманія.

Обстеження матеріально-побутових умов проживання одиноких громадян здійснюють спеціалісти управління соціального захисту населення виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради та складають відповідний акт.

За більш детальними роз`ясненнями звертатися за адресою: вул. Шатила, буд.12, каб. № 6, тел. 37-12-57.

Прес-центр виконавчого комітету Фортечної районної у місті Кропивницькому ради”

Начальник управління соціального

захисту населення виконавчого